Niemieckie katalogi stron w przeciwieństwie do pozycjonowania niemieckojęzycznych stron w wyszukiwarce Google.de, różnią się znacznie od polskich katalogów. Na pierwszy rzut oka, ich grafika przypomina lata dziewięćdziesiąte i pozostawia wiele do życzenia. Jak zapewne wiesz, istotą pozycjonowania stron, nie tylko niemieckojęzycznych jest tworzenie sieci linków pozycjonujących i do tego właśnie są nam potrzebne niemieckie katalogi stron o których mowa.

Od czego zacząć ?

Ważnym elementem jest przygotowanie strony. Jeżeli chcesz działać na niemieckim rynku, dobrze byłoby posiadać domenę .de. Bardzo dobrym posunięciem jest serwer z niemieckim numerem IP. Taką usługę znajdziesz w polskojęzycznym 1und1.pl którego właścicielem jest united-internet.de Serwery operatora znajdują się na terenie Niemiec. Po uprzednim określeniu niemieckiej geolokalizacji, możesz budować strukturę linków pozycjonujących, do czego posłużą właśnie niemieckie katalogi stron

Jak znaleźć niemieckie katalogi stron ?

Jak wspominałem na początku niemieckie katalogi stron różnią się zasadniczo od polskich. Ich wymagania są różnorakie i nie mają nic wspólnego z niemiecką maksymą Ordnung muss sein ! Poszukiwania zacznij od niemieckojęzycznej wyszukiwarki Google.de. Wpisując następujące frazy: seo kataloge verzeichnisse, seo kataloge, webkataloge.Uwierz mi, każdy katalog rządzi się swoimi prawami i wymaga zwrotnego linka lub niewielkiej opłaty. Żeby znaleźć darmowe niemieckie katalogi stron poszukiwania zacznij od frazy: webkatalog ohne backlink. Przykładem darmowych katalogów bez konieczności zwrotnego linkowania są:
  • webhit24.de
  • suchbiene.de
  • urlpartner.de
  • top-internet-links.de
  • backlink-webkatalog.de
  • webkatalog-linklisten.de
  • inserate-webkat.de
  • webspider24.de
  • mein-webtipp.de
  • domain-linker.de

Lista niemieckich katalogów » 50 sprawdzonych i aktualnych linków ✓

Tutaj znajduje się darmowa lista niemieckich katalogów SEO

 

Jak dodać wpis do katalogu ?

Jeżeli znalazłeś katalog do którego chciałbyś dodać wpis, możesz to zrobić dosłownie w trzech prostych krokach. Poniżej przykład na podstawie katalogu: urlpartner.de

Krok 1

niemieckie katalogi stron

Niemiecki katalog urlpartner.de

Krok 2

Niemiecki katalog stron

Niemiecki katalog urlpartner.de

Krok 3

Niemiecki katalog stron

Niemiecki katalog urlpartner.de

Dodając wpis do polskiego katalogu musisz się zarejestrować, podobnie jest tutaj. Wyszukaj na stronie słowa Registrieren lub Jetzt registrieren następnie wypełnij formularz według podanych wskazówek. Po rejestracji zaloguj się i dodaj wpis klikając Neuer Eintrag uzupełniając Titel czyli tytuł, w polu Beschreibung dodaj opis (200 und 500 Zeichen) od 200 do 500 znaków, na koniec uzupełnij tagi, potwierdzając wszystko klikając Speichern, czyli zapisz. W tym konkretnym przypadku katalogu: urlpartner.de aby Twój wpis pojawił się online, musisz go potwierdzić wpisując OK i potwierdzając enter'em. Czyli: Der Teufel ist nicht so schwarz, wie man ihn malt !