Studia SEO w Berlinie

Oceń » 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (0 głosów, średnia: 0,00 z 5)
Loading...

Witaj, czytasz mój pierwszy wpis nt. SEO… w Niemczech, na blogu o pozycjonowaniu stron w języku niemieckim, w „pieszczotliwym” tłumaczeniu Suchmaschinenoptimierung. Żeby wszystko było jasne, dopiero zaczynam pisać o tym czym zajmuje się już od dłuższego czasu. Jak zwykłem o sobie nieskromnie pisać „germanista na usługach niemieckiego eCommerce”. Docelowo batman niemieckiego SEO.

Magisterium: SEOlogia

Pasjonuje mnie pedantyczna dbałość o szczegóły, stąd zamiłowanie do SEO, niesłusznie zwanym pozycjonowaniem. Moim zdaniem SEO i pozycjonowanie to nie to samo ! Pozycjonować może prawie każdy, SEO zajmują się rzemieślnicy z duszą artysty, do których zamierzam predysponować. Nawiązując do klasyki filmu polskiego „Bo pić to trzeba umić” podobnie jest z SEO. Dzięki takiej taktyce łącząc filologię z SEO w Niemczech wpadłem na pomysł ukoronowania swoich umiejętności. Czytając fora, studiując strony poświęcone tematyce SEO zastanowiła mnie jedna rzecz. Wszędzie oferowane są kursy, szkolenia a czy jest coś takiego jak studia SEO ? Będąc magistrem filologii, to czy nie mógłbym być magistrem „seologii” ?

Akademie für Fortbildung in SEO

Przeszukując niemiecką stronę interentu natrafiłem na afs-akademie czyli Akademie für Fortbildung in Suchmaschinenoptimierung. Pierwszy rzut oka na stronę, pewnie kursy tylko w innej formie. Ale czytam dalej: Hier bei der afs-Akademie können Sie SEO berufsbegleitend in sechs Monaten staatlich anerkannt studieren to wydało mi się interesujące. Czyli jednak nie kurs SEO a studia staatlich anerkannt czyli powszechnie uznawane w Niemczech. Postanowiłem napisać, poprosiłem o podstawowe informacje, zapytałem jak wygląda semestr i czy mogę studiować zdalnie. Po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź od Pani Kerstin Eschrich.

Następny semestr zaczyna się 01. stycznia 2015 r., wszystkie materiały potrzebne do zaliczenia semestru mogę pobrać z tzw. Online Campus, czyli studenckiej platformy nauczania. Na naukę musiałbym poświęcić około 8-10 godzin, w zależności od stopnia zaawansowania. Dodatkowo materiały pomocnicze podsumowujące tygodniowe zmagania mogę pobrać w formie elektronicznej. Pięknie pomysłałem, po czym odezwała się moja polska przekorność a jakiś certyfikat, potwierdzenie !? Jak najbardziej w zakładce Zulassung można znaleźć certyfikat zatwierdzający uczelnię przez Staatliche Zentralstelle für Fernunterricht (ZFU) czyli polski odpowiednik Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. studiów zdalnych. Dlaczego ten cały wpis ? Dla przykładu ! Skoro w Niemczech można, to dlaczego by nie u nas ? Kończąc sześciomiesięczną naukę człowiek otrzymuje certyfikat SEO-Agenturzertifizierung der afs-Akademie na który przychylnie patrzy każdy pracodawca branży IT w Niemczech. Ukończenie takiej akademii zasadniczo zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia.

Studia SEO dla Polaków

Wymogiem podjęcia studiów jest przede wszystkim chęć. Student zobowiązany jest przynajmniej raz w miesiącu pojawić się w Berlinie aby omówić terminy sesji nauczania zdalnego oraz egzaminów. Przeszkodą i to nie małą może być opłata za studia która wynosi 4.900,00 Euro. Dla chcącego jednak nic trudnego, uczelnia przyznaje stypendia z których może korzystać każdy student.

Jeżeli jesteś zainteresowany niemieckojęzycznym rynkiem SEO i chciałbyś studiować na www.afs-akademie.org poniżej zamieszczam linka do bloga, jednego z abiturientów. http://webstandard.kulando.de/post/2013/03/11/seo-studium-der-afs-akademie-interview-serie-mit-teilnehmern Plik PDF zawiera najważniejsze informacje nt. studiów SEO Akademii ASF w Berlinie.

niemiecki blognapisz

6 komentarzy

 1. roman · 21 sierpnia 2014 Zgadzasz się ? Skomentuj...

  5k ojro za semestr czy całe studia? Można zamiast z dyplomem wrócić z Audi

 2. Darek Jasiński · 3 września 2014 Zgadzasz się ? Skomentuj...

  Na nich 5 k nie robi takiego wrażenia, to raczej normalna średnia krajowa, a przynajmniej tak mówią ludzie których znam. Gdyby Polak miał wydać średnią krajową na takie studia, to nie jest już taka „ogromna” suma, prawda:)

  • Michał · 15 września 2014 Zgadzasz się ? Skomentuj...

   Oj niekoniecznie. Prosty przykład – Politechnika Krakowsa, najdroższy i najbardziej prestiżowy kierunek – Architektura. Studentów? Ponad 800 i dzienni dzielą się na dwie grupy: tych co się dostali i tych którzy się nie dostali ale płacą a z racji faktu, że weekendowych nie ma to chodzą w tygodniu jak normalnie studenci. Cena? 5000 złotych/r

Dodaj komentarz